Home

NORTH FORELAND REGIONAL BADMINTON ASSOCIATION
JUNIOR OPEN KNOCK-OUT TOURNAMENT
HELD
29th/30th March 2008

Summary Of Results
 

Jnr Home

U11 Boys Singles

Winner - Robert Micklewright (Medway)

Runner-Up - Henry Skinner (Medway)

Plate - Ryan Nash (Folkestone)

 

U11 Girls Singles

Winner - Catherine McNally

Runner-Up - Eleanor Burns (Hildenborough)

 

U11 Combined Doubles

Winners - Robert Micklewright (Medway) & Henry Skinner (Medway)

Runners-Up- Chris Hubbard (Hildenborough) & Joshua Masters (Medway)

 

Full U11 Results in downloadable Excel format

 

U13 Boys Singles

Winner - Russell Field

Runner-Up - James West (Medway)

Plate - Jacob Farbrace (Folkestone)

 

U13 Girls Singles

Winner - Paige Butler (OJs (Orpington))

Runner-Up - Billie King

Plate - Rhianna White (Medway)

 

U13 Boys Doubles

Winners - Christopher Jenner (Kings) & Russell Field

Runners-Up - Jacob Farbrace (Folkestone) & Ryan Nash (Folkestone)

Plate - Charles Woodham (Hartsdown) & Jamie Stewart (Hartsdown)

 

U13 Girls Doubles

Winners - Paige Butler (OJs (Orpington)) & Lauren McNally

Runners-Up - Amy Spring (Medway) & Rhianna White (Medway)

Plate - Isabelle Hills (Folkestone) & Ashley Mainwaring

 

Full U13 Results in downloadable Excel format

 

U15 Boys Singles

Winner - Nicholas Jones (Medway)

Runner-Up - Marc Horrex (St Thomas)

Plate - William Collett (Herne Bay)

 

U15 Girls Singles

Winner - Sophie Worsfold (Angel (Tonbridge))

Runner-Up - Millie Rowe (Hildenborough)

 

U15 Boys Doubles

Winners - Nicholas Jones (Medway) & Marc Horrex (St Thomas)

Runners-Up - Ali Bhatti (Medway) & James Dickins

Plate - Bobby Brown (Kent) & Ross Pilkington (Angel (Tonbridge))

 

U15 Girls Doubles

Winner - Millie Rowe (Hildenborough) & Sophie Worsfold (Angel (Tonbridge))

Runner-Up - Billie King & Nicola Hollamby (Herne Bay)

 

U15 Mixed Doubles

Winner - Millie Rowe & Bobby Brown

Runner-Up - William Collett (Herne Bay) & Nicola Hollamby (Herne Bay)

 

Full U15 Results in downloadable Excel format

 

U17 Boys Singles

Winner - Zan Bhatti (Medway)

Runner-Up - James Sullivan (Ashford)

Plate - Neal Makwana (Pfizer)

 

U17 Girls Singles

Winner - Bethany Hunter (Medway)

Runner-Up - Summer Lowe

Plate - Hannah Robinson (Kings)

 

U17 Boys Doubles

Winners - James Sullivan (Ashford) & Alex Fountain

Runners-Up - Andreas Tatt (Kings) & Thomas Higham (Kings)

Plate - Zan Bhatti (Medway) & Charlie King

 

U17 Girls Doubles

Winner - Bethany Hunter (Medway) & Summer Lowe

Runner-Up - Diana Harrison (Hartsdown) & Jessica Patten (Hartsdown)

 

U17 Mixed Doubles

Winner - Zan Bhatti (Medway) & Bethany Hunter (Medway)
Runner-Up - Thomas Higham (Kings) & Hannah Robinson (Kings)

 

Full U17 Results in downloadable Excel format

 

Every effort has been made to ensure  information contained within these  pages are accurate, but no responsibility can be accepted for errors or omissions.
Last updated: 05 April 2008